Mezinárodní soutěž pekařů

pekari4Žáci 3. ročníku oboru Pekař na SOŠ a SOU Dvořákova se poctivě připravili na mezinárodní soutěž, která se konala ve dnech 20.3. – 21.3.2012 ve Vídni. První ročník soutěže se uskutečnil v rámci přeshraničního projektu ZUWINS, zúčastnili se ho žáci čtyř škol – za rakouskou stranu soutěžili žáci z Vídně a Badenu, za českou stranu žáci SOU Charbulova Brno a SOŠ a SOU Znojmo, Dvořákova 19.

 

 

Pravidla a disciplíny soutěže se projednávaly na dvou schůzkách – v prosinci ve Vídni a v únoru ve Znojmě. Zúčastnili se jich zástupci všech zúčastněných škol a odborového svazu z Vídně. Učitelé odborného výcviku se na nich dohodli na disciplínách a způsobu hodnocení.

Každou školu reprezentovali tři žáci, soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Hodnotila se nejen kvalita a estetický vzhled výrobků, ale také rychlost, za jakou soutěžící jednotlivé výrobky zpracovali.

Soutěž byla velmi náročná, žáci za krátký časový úsek vytvořili dva bochníky chleba, dále ze slaného těsta dlouhé rohlíky, preclíky a pletýnky, z jemného máslového těsta vánočky a šest druhů makovek a poslední disciplínou bylo vytvoření třicet koláčů různých tvarů z plundrového těsta.

Během nácviku se upečené výrobky denně prodávaly ve školní výukové prodejně.

Na prvním ročníku mezinárodní soutěže uspěli naši pekaři se ctí.

pekari5

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2017 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes579
VčeraVčera892
Tento týdenTento týden579
Tento měsícTento měsíc15198
CELKEMCELKEM158371