První česko-rakouská zemědělská výstava - třetí ročník - zhodnocení

V budovfoto 2 20121010 1497940317ě školy Středního odborného učiliště na Dvořákově ulici se ve dnech 5.–6. října uskutečnil třetí ročník První česko-rakouské zemědělské výstavy, která se každoročně pořádá v rámci mezinárodní spolupráce s Landwirtschaftliche Fachschule Poysdorf.

Letošní ročník byl navíc ozvláštněn přítomností delegace z departmentu Gers z Francie, kteří se zde zúčastnili mezinárodního semináře v rámci programu Comenius Regio.

„Pro širokou veřejnost byla v několika sekcích připravena bohatá expozici různých druhů výpěstků polní výroby, ovoce, zeleniny a vinné révy a z nich zpracované produkty v podobě pekařských a cukrářských výrobků, konzervovaného ovoce, zeleniny a vína. Vystavována byla i zemědělská technika,“ uvedl ředitel školy Ing. Josef Brouček.

Na přípravě výstavy se aktivně podíleli svými výpěstky a výrobky nejen žáci a učitelé, zahrádkáři a pěstitelé, ale i významné firmy jako Znovín Znojmo, a.s., Waldberg Vrbovec, Novák konzervárna a.s. Hrabětice, Ing. Jan Matoušek Slaný u Prahy, Penam, a.s. Znojmo, Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou aj.

Odborná komise v průběhu výstavy vyhodnotila nejlepší pěstitele: v kategorii Žáci – Lucie Hrdová za kolekci paprik, v kategorii Firma – Ing. Jan Matoušek ze Slaného u Prahy za kolekci ovoce, v kategorii Drobní pěstitelé – Pavel Tesař z Křepic za kolekci zeleniny, v kategorii Kuriozita – Ing. Jaroslav Čech ze Znojma za kolekci paprik a v kategorii Čestná cena – manželé Simkovi za kolekci jiřin.

„Všem vystavovatelům a tvůrcům výstavy děkuji za její výbornou přípravu a pevně věřím, že tato úspěšná spolupráce bude nadále přetrvávat i v dalších ročnících výstavy,“ dodal na závěr Ing. Josef Brouček.

Alena Marková

Fotografie naleznete ve školní fotogalerii

Copyright © 2017 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.