Seminář Comenius Regio - zhodnocení

delegace z FrancieFrancouzská slova typu bonjour, merci, au revoir jsme mohli ve dnech 2.–6. října zaslechnout na půdě Střední odborné školy a Středního odborného učiliště na Dvořákově ulici. Právě v tyto dny se zde konal za přítomnosti osmi členné francouzské delegace mezinárodní seminář s názvem Ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj na venkově.

V rámci programu Comenius Regio P.R.O.U.D., do něhož je pořádající škola zapojena, zavítala do znojemského regionu delegace z departmentu Gers z Francie. Cílem semináře bylo posílit spolupráci obou regionů v oblasti společných témat a zlepšování vzdělávacích možností školního vzdělávání.

Pořádající škola připravila pro partnerskou delegaci z Francie tematicky zaměřený program, který zahájila jednodenním blokem přednášek v budově školy Alšova 15. Na něm vystoupili se svými projekty o ekozemědělství a udržitelnosti rozvoje na venkově jak učitelé a žáci pořádající školy, tak i zástupci JM kraje a kraje Gers a partnerské školy z města Auch.

V dalších dnech navštívili francouzští hosté zemědělské podniky v regionu Znojmo – POMONA Těšetice, IREL Miroslavské Knínice, Mléčná farma Božice, Ekozemědělec Božice, Kozí biofarma Ratibořice a seznámili se s jejich zemědělskými technologiemi a pracovními postupy.

Na závěr pobytu byla francouzská delegace přijata vedením města Znojma na znojemské radnici a zúčastnila se slavnostního zahájení třetího ročníku První česko-rakouské zemědělské výstavy, která proběhla ve dnech 5. a 6. října v budově školy na ulici Dvořákova.

Spolupráce obou regionů však pro letošní rok nekončí, v blízké době vycestují znojemští učitelé prohlubovat partnerskou spolupráci do departmentu Gers.

Alena Marková

Fotografie naleznete ve školní fotogalerii

Copyright © 2017 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.