Soutěž v orbě

 

Plakát

Pozvánka

Mladí zemědělci budou svoje dovednosti porovnávat na Krajské soutěži v orbě, kterou pořádá naše škola. Již 13. ročník této soutěže se koná 5. a 6. 10. 2017 na pozemku Agropodniku Mašovice, a.s. mezi Mašovicemi a Podmolím.

Uskuteční se pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a předsedy Regionální agrární komory Jihomoravského kraje Ing. Václava Hlaváčka CSc.

 

Soutěž se v průběhu minulých ročníků postupně rozšiřovala o soutěžící z dalších škol se zemědělským zaměřením. V letošním ročníku byly osloveny všechny školy Jihomoravského kraje, které vzdělávají žáky v oborech Agropodnikání a Opravář zemědělských strojů. Kromě těchto škol se soutěže zúčastní také školy z Třebíče, Starého Města, Litomyšle a rakouského Obersiebenbrunnu. Celkem se mezi sebou střetne více než 25 oráčů.

Soutěž je rozvržena do dvou dnů. Ve čtvrtek 5. 10. Proběhne odpoledne oficiální trénink na soutěžním pozemku. Soutěžit se bude v pátek 6. 10. od 8:00 do 13:30, kdy budou vyhlášeni ti nejlepší.

Průběh soutěže bude pro všechny soutěžící stejný. Nejdříve musí na vylosované parcele dvouradličnými pluhy vyorat tzv. rozpich, který následujícími jízdami zaořou a vytvoří sklad. Poté následuje doorávka soutěžní parcely. Na vše dohlíží komise rozhodčích složená z vyučujících pořádající školy a odborníků z praxe. Ti mají za úkol zhodnotit provedení rozpichu, skladu a celkové provedení orby a na základě udělených bodů vyberou nejlepší oráče.

Již tradičně program doplní vystavení a předvedení zemědělské techniky prodejců a zemědělských podniků nejen z našeho regionu a také orba koňským spřežením.

Přejeme soutěžícím pevnou ruku při ovládání svého stroje a ostatním účastníkům příjemně strávené dopoledne.

Ing. Pavel Vávra

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2018 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes17
VčeraVčera701
Tento týdenTento týden2139
Tento měsícTento měsíc15387
CELKEMCELKEM232145