První česko-rakouská zemědělská výstava - 8. ročník - zhodnocení

 Expozice firemZa již tradiční můžeme považovat První česko-rakouskou zemědělskou výstavu, jejíž 8. ročník byl slavnostně zahájen ve čtvrtek 21. 9. 2017 v prostorách naší školy za účasti vedení školy, představitelů města Znojma, Agrární komory ČR, zástupců partnerských škol a významných zemědělských podniků okresu Znojmo.

 

I přes letošní suché léto se podařilo shromáždit celkem 471 vzorků různých druhů ovoce, zeleniny, hroznů, výpěstků polní výroby a finálních potravinářských produktů. Kromě hlavního vystavovatele a organizátora akce – SOŠ Znojmo, Dvořákova – se na expozicích podílela také rakouská partnerská škola Landwirtschaftliche Fachschule Poysdorf. Celkově se výstavy aktivně zúčastnilo 163 vystavovatelů z řad žáků a zaměstnanců školy, zahrádkářů a drobných pěstitelů a dále zemědělských firem, z nichž některé vystavovaly u nás poprvé. Zpestřením byla kolekce firmy Bylinky s.r.o. a expozice rodinného podniku Rybářství Kolář. Výstava byla tradičně oživena květinovým aranžmá, venkovní ukázkou moderní zemědělské techniky a prodejem školních pekařských a cukrářských výrobků.

Součástí výstavy každoročně bývá vyhodnocení nejlepších pěstitelů a výrobců zemědělských produktů, a to ve dvou kategoriích – žáci a ostatní vystavovatelé. Mezi žáky uspěli na 1. místě s kolekcí zeleniny Jaroslav Baroň (1. OA) a se vzorky jablek Michaela Janírková (1. NA). Z ostatních vystavovatelů získali prvenství Ing. Bořivoj Čada z Božic za kolekci paprik a zelí a firma ZNOVÍN Znojmo za kolekci hroznů. V kategorii nejlepších produktů vyhrály Bylinky s.r.o. ze Suchohrdel u Miroslavi. Speciální cenu získaly za své expozice firmy Zahradnictví Loucký, Jaroměřice nad Rokytnou, Květinářství Ludmila Jordánová, Rybářství Kolář, oceněna byla i kolekce jiřin pana Antonína Valeny. Cenu ředitele školy za kolekci ovoce, zeleniny a květin převzali žáci ZŠ TGM Moravské Budějovice, kteří každoročně obohatí naši výstavu svou rozmanitou expozicí.

Ředitel školy Ing. Josef Brouček vyjádřil svůj velký dík všem vystavovatelům a organizátorům akce. „Naše výstava je významná z hlediska vzdělávání žáků, propagace zemědělství a potravinářství a zároveň je dokladem fungující spolupráce mezi oběma partnerskými školami, “ uvedl ve svém proslovu a zároveň pozval všechny přítomné na nadcházející akci – Krajskou soutěž v orbě ve dnech 5. – 6. 10. 2017 pořádané na pozemku Agropodniku Mašovice a.s.

                                                                       Mgr. Blanka Sovišová

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2018 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes17
VčeraVčera701
Tento týdenTento týden2139
Tento měsícTento měsíc15387
CELKEMCELKEM232145