První společná akce žáků 1. A oboru Agropodnikání

 Skupina žáků 1. ročníku Agropodnikání

Adaptační kurz Chaloupky 2017

Ve dnech 18. – 20. října 2017 se žáci 1. ročníku oboru Agropodnikání zúčastnili adaptačního kurzu ve Středisku ekologické výchovy v Chaloupkách u Kněžic. Pracovníci centra připravili pro žáky velmi zajímavý program.

 

První den po příjezdu jsme se naobědvali a přesunuli jsme se do nedaleké vesnice Zašová, kde si žáci vyzkoušeli vyrábět sýr a máslo. Mléčné výrobky se jim pod vedením pracovnice centra Ivy podařily a mohli si je samozřejmě i ochutnat. Byly výborné! Poté následovalo seznámení s místní farmou. Žáci poznali psa Pátka, který hlídá stádo ovcí, pohladili si a nakrmili ovce, kozu, krávu, koně, byly jim vysvětleny základní zootechnické pojmy.

Druhý den dopoledne jsme zůstali v centru Chaloupky, kde probíhala výuka o historii zemědělství a také finanční gramotnost v podobě naučné hry se zemědělskými komoditami. Odpoledne po dobrém obědě se žáci pod vedením shromáždili v přilehlém lese, kde poznávali a měřili stromy nejen v lese, ale i na zahradě, poznávali keře, soutěžili, kdo je správně pojmenuje.

Poslední den v pátek dopoledne byla krátká prohlídka místní farmy, kde jsou hospodářská zvířata, ekologická zahrada a místo, kde je umístěna meteorologická stanice. Potom jsme šli společně na malou vycházku po místních lesích.

Adaptační kurz se vydařil a splnil svůj účel. Díky společnému programu se žáci lépe poznali, což jistě přispěje k dobré atmosféře v třídním kolektivu.

Ing. Radovan Besednjak, třídní učitel

Jak se měnilo zemědělství

Výroba sýrů a másla

Žáci na farmě v Zašové

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2018 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes433
VčeraVčera651
Tento týdenTento týden2183
Tento měsícTento měsíc10851
CELKEMCELKEM249172