Soutěž odborných dovedností 2017 žáků oboru Agropodnikání

 

Příprava mechnizačního prostředku

Soutěž odborných dovedností žáků 3. ročníku oboru Agropodnikání proběhla ve dnech 1. 11. a 15. 11. 2017. Do soutěže se zapojilo všech 12 žáků, kteří zápolili mezi sebou v jednotlivých částech této soutěže.

 

 

Žáci byli nejdříve seznámeni s tématy z teoretické a praktické části soutěže a byla připomenuta bezpečnost při práci s MP.

První den žáci na pracovišti praktického vyučování soutěžili v zapojení neseného mechanizačního prostředku do tříbodového závěsu traktoru. Tato disciplína je časově i fyzicky velice náročná a žáci musí v časovém limitu předvést své dovednosti v oblasti zacházení s tažným prostředkem – traktorem a neseným strojem, který se za traktor zapojuje.

Druhým úkolem v praktické části bylo zapojení dvoukloubové hřídele, brzd a elektriky k traktoru a rozmetadlu, také v časovém limitu.

Dalším úkolem žáků v termínu 15. 11 bylo vypracovat testovou písemnou část, která byla zaměřena na otázky z oblasti mechanizace, chovu hospodářských zvířat, pěstování rostlin a praxe. Tato část probíhala 1 hodinu a každý test měl 12 otázek.

Hodnocení písemné části, test z jednotlivých oblastí zemědělské výroby, nejlépe zvládl Martin Peří, který dosáhl na 41 bodů a z praktické části byl nejlépe hodnocen opět Martin Peří, který získal z obou praktických částí 75 bodů.

V celkovém hodnocení z písemné a praktické části odborných dovedností byli vyhodnoceni 3 nejlepší žáci:

1. místo - Martin Peří - 116 bodů

2. místo - Denis Kuřitka - 105 bodů

3. místo - Karolína Uhrová - 101 bodů  

Tato soutěž prokázala, že na naší škole vyrůstají zemědělci, kteří navazují na tradice a zkušenosti odborníků v zemědělské prvovýrobě v našem kraji.                                   

 Ing. Radovan Besednjak

Výsledková listina

Zapojení zvládnou i děvčata

Pečlivost a soustředěnost je důležitá pro kvalitní práci stroje

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2018 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes432
VčeraVčera651
Tento týdenTento týden2182
Tento měsícTento měsíc10850
CELKEMCELKEM249171