Vánoční pečení

Výstava výrobků ve sborovně školy

Sváteční dny s nádechem vánoční pohody a klidu uplynuly jako každý rok velice rychle.

V současné době se již naši žáci soustřeďují na úspěšné zakončení 1. pololetí tohoto školního roku. Pojďme si však připomenout, čím zaujali širokou veřejnost na tradiční vánoční výstavě konané v prostorách Střední odborné školy, Dvořákova 19 ve Znojmě.

Pro žáky 1. ročníku oboru CUKRÁŘ byla vyhlášena soutěž na téma Vánoční čajové cukroví. I když jsou teprve na začátku svého 3letého studia, zadaného úkolu se naši „prváci“ zhostili velice dobře. Do soutěže se zapojilo celkem 20 žáků a pro odbornou porotu, složenou z řad učitelů odborných předmětů i učitelů odborného výcviku, nebylo jednoduché vybrat ty nejlepší výrobky. V hodnocení však převážila chuť, náročnost a kreativita nad vzhledem a množstvím prezentovaných vzorků. A jaké bylo umístění?

1. místo: ONDROVČÁKOVÁ Nikola Anna

2. místo: MLČÚCHOVÁ Kateřina

3. místo: KUNSTOVÁ Nikola a ONDRÁŠIKOVÁ Stela

Také žáci 2. a 3. ročníku oboru PEKAŘ předvedli své dovednosti v soutěži pekařských dovedností na téma Zámecká vánočka. Vánočka patří mezi symboly vánočních svátků a většina z nás ví, že se jedná o sladké pletené pečivo z kynutého těsta. Málokdo však ví, že svým tvarem připomíná malého Ježíška, který je zabalený v peřince a znamená tak symbol nového života a plodnosti.

Také při vyhodnocení této soutěže komise ve složení Lenka Pikartová, Bc. Eva Křivánková, Ing. Pavla Koryťáková a Ing. Věra Brančová neměla snadný úkol. Mezi hodnocená kritéria patřily: výroba těstových pramenů, pletení vánočky, vzhled po upečení. Rozhodovaly i detaily spočívající v dohotovení výrobku. Vzhledem k tomu, že pro výrobu vánoček bylo použito jednotné těsto, nebyla výjimečně hodnocena chuť.

1. místo

KOVALČÍK Zdeněk

3. ročník

24 bodů

2. místo

POSPÍCHALOVÁ Lenka

3. ročník

23 bodů

2. místo

VYDROVÁ Daniela

3. ročník

23 bodů

3. místo

SEDLÁČKOVÁ Sabina

2. ročník

22 bodů

Všichni vyhodnocení žáci obdrželi drobné věcné dary a jako upomínku diplom ředitele školy.

Všem zúčastněným cukrářům a pekařům bych ráda poděkovala za účast a snahu v soutěžích, vyhodnoceným pak gratuluji k umístění. Děkuji také členům odborných porot za jejich nestranné a kvalifikované posouzení hodnocených výrobků.

Ing. Brančová, třídní učitelka 1. C

Výstava výrobků ve sborovně školy

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes246
VčeraVčera444
Tento týdenTento týden3088
Tento měsícTento měsíc8046
CELKEMCELKEM394965