Angličtina v praxi

Beseda v anglickém jazyce, s rodilými mluvčími, americkými diplomaty

27. února 2018 zavítala do naší školy delegace amerických diplomatů. Účastníky besedy byli žáci maturitních ročníků a druhého ročníku oboru Agropodnikání. Mohlo by se zdát, že rozumět rodilým mluvčím žákům nebude dělat velké problémy. Vždyť termín maturitních zkoušek se blíží. Besedy se účastnili i žáci, kteří se věnují jazyku německému, a právě pro ně byla nutná překladatelka. Angličtináři se snažili porozumět vyjádření diplomatů, ale překladatelka byla jistota :).

V úvodu setkání diplomaté seznámili studenty s US Embassy Prague, s jejím posláním. Každý z diplomatů seznámil žáky se svojí pracovní pozicí a pracovními úkoly. Vysvětlili pracovní možnosti studentů ve Spojených státech době prázdnin, což naše studenty velmi zajímalo.

Téma naší besedy byly Spojené státy Americké. Každý z diplomatů pocházel z jiné částí Spojených států a každý z nich vyprávěl o své oblasti. Mimo jiné se žáci dozvěděli, jak utéct před aligátorem. Součásti besedy byly „kontrolní“ otázky, za správné odpovědi byli žáci odměněni drobnými dárky. Následovala pravá diskuze, otázky pro diplomaty. Nejdříve ticho, stydlivost žákům nedovolovala přihlásit se, později se již osmělili, ale ještě se neodvážili mluvit anglicky. Jsem přesvědčena o tom, že kdyby delegace měla více času, žáci by se odvážili svoji angličtinu použít.

Jak nás diplomaté ujistili, rádi by Znojmo znovu navštívili. A to je další příležitost pro naše žáky, příště jen angličtina (překladatel jen pro němčináře).

 

 

 

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes53
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden53
Tento měsícTento měsíc13703
CELKEMCELKEM414986