Letošní účast našich žáků v ENERSOLU

Dne 27. 2. 2018 se konal 15. ročník konference Enersol 2018 v Letovicích v oblasti environmentálního vzdělávání žáků. Konference se uskutečnila tentokrát přímo v prostorách Masarykovy SŠ a autoři projektů zde prezentovali své práce před nezávislou odbornou porotou ve třech kategoriích. Prezentace se dotýkaly různých oblastí obnovitelných zdrojů energie a životního prostředí v tomto roce zaměřené na úspory vody a elektromobilitu.

Naši školu reprezentovali 2 žáci z oboru Agropodnikání a oboru Podnikání, kteří získali v kategorii „Enersol a popularizace“ druhé místo a v hlavní kategorii „Enersol a praxe“ páté místo. Oba žáci se zabývali problematikou úspor vody a její šetření. Z hlediska popularizace se jednalo o článek „Já a voda“, která ukazuje plýtvání s drahocennou tekutinou. Praktické téma bylo změřeno na problematiku úspor vody a energie při pěstování bylinek. Žák zde hodnotil využití zdrojů energie – dešťové vody a bioplynu při pěstování bylinek, které jsou dodávány do obchodních řetězců v ČR.

Všem žákům, kteří se zapojili do tvorby pro projekt Enersol, patří poděkování za snahu a uznání za kvalitní práci.

Tímto jim srdečné blahopřejeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

 

Koordinátor projektu

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes53
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden53
Tento měsícTento měsíc13703
CELKEMCELKEM414986