Sbírka pro dobrou věc

Ve dnech 27. 2. - 9. 3. 2018 jsme pořádali - žáci 1. ročníku oboru Cukrář - na SOŠ Znojmo, Dvořákova, p. o. ve spolupráci s Oblastní charitou Znojmo peněžní sbírku, s cílem pomoci jednotlivci ze Znojemska v  jeho nepříznivé životní situaci. A podařilo se! Vybralo se krásných 3003,- Kč. Děkujeme tedy všem žákům, studentům, pedagogům a dalším zaměstnancům školy za příspěvky!

Příběh sbírky

 

.... začal v hodině občanské nauky, kdy jsme se bavili o tématu „Sociální zajištění občanů“ a napadla nás myšlenka zrealizovat skutečný projekt, jehož smyslem by byla podpora někoho znevýhodněného.

            Paní učitelka nám domluvila přednášku v Oblastní charitě ve Znojmě, abychom si udělali jasno v tom, jaké služby charita nabízí a jakému zařízení nebo jednotlivci bychom chtěli pomoci. Dne 15. 2. 2018, kdy jsme navštívili tuto přednášku, slavila znojemská charita přesně na den výročí 25 let od svého založení. Ujal se nás sám pan ředitel Mgr. Evžen Adámek, který nám představil, jaké služby nabízejí a jak pomáhají druhým. Na závěr přednášky jsme zhlédli krátké, avšak velmi názorné a poutavé video.

            Následující týden jsme v hodině informatiky vytvořili informační plakátky o chystané sbírce, obdrželi zapečetěnou pokladničku a rozdělili si třídy, kde budeme peníze vybírat. V prvním týdnu sbírky jsme se snažili oslovit co nejvíce žáků a vyučujících a vysvětlit jim účel sbírky. Další týden jsme měli praxi a vybírání bylo obtížnější. V pátek 9. března 2018 za námi do školy přišel pan Libor Malafa z Oblastní charity Znojmo a společně s ním jsme pokladničku odpečetili a peníze spočítali. Chvíli nám počítání trvalo, protože drobných mincí bylo asi 2 kg. Vybralo se krásných 3003,- Kč a tyto peníze poslouží jednomu klientovi Denního stacionáře sv. Damiána na Hradišti na jeho pobyt v tomto zařízení a vše co je s tím spojeno- tedy dovoz, odvoz, terapeutické a vzdělávací činnosti a hlavně jeho samotné začlenění do kolektivu.

            Nyní nás zájemce ze třídy 1. C čeká návštěva Denního stacionáře sv. Damiána na Hradišti, kde se s podpořeným klientem setkáme a můžeme zhodnotit, jak se nám povedlo splnit daný cíl.

Žáci 1. ročníku oboru Cukrář

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes53
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden53
Tento měsícTento měsíc13703
CELKEMCELKEM414986