Škola Dvořákova reprezentovala Znojmo!

Ve dnech 22. – 24. 11. 2018 proběhl na brněnském výstavišti Veletrh středních škol a Festival vzdělávání. Jako jediná znojemská škola se do této celorepublikové akce zapojila SOŠ, Dvořákova,p.o.

Cílem naší účasti byla propagace zemědělských oborů. Škola se tak stala na tři dny součástí výstavy věnované zemědělskému školství, které nešlo i díky ní v pavilonu G 2 přehlédnout. Žáky základních škol a jejich rodiče již z dálky lákal traktor Zetor a kráva Amálie, která se stala objektem zájmu malých i velkých. Vždyť kdy a kde je v dnešní době možné vyzkoušet si dojení na modelu krávy v životní velikosti!

 

Po 3 dny proudily pavilony výstavy davy lidí a seznamovaly se s nabídkou středních škol. V naší expozici si mohly děti vyzkoušet ruční dojení, svařování na svařovacím trenažéru, montáž a demontáž kola nebo poznávání zemědělských plodin a jejich osiva. Kdo měl nějaký drobný problém, tomu pomohli ochotní žáci a učitelé naší školy.

V pavilonu G 1 se návštěvníci dozvěděli základní informace o naší škole. „Potěšilo nás, že i mezi brněnskými školami náš stánek zaujal mnohé příchozí. Vždyť jsme školou se špičkovým vybavením, podporovanou Jihomoravským krajem a Ministerstvem zemědělství“, uvedl Ing. Radovan Besednjak,

odborný učitel.

„Prezentace v prostředí BVV byla cílenou propagací zemědělské školy a představila rodičům a žákům možnosti, kterými se jejich cesta po absolvování základní školy může ubírat“, hodnotil úspěšnou prezentaci p. Leoš Cejpek, učitel odborného výcviku.

Další možností pro žáky a jejich rodiče seznámit se školou na Dvořákově ulici bude na Dnu otevřených dveří 13. prosince 2018 do 8:00 do 16:00 hodin v budově školy, Dvořákova 1594/19.

Na tuto akci Vás všechny srdečně zveme!

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes338
VčeraVčera369
Tento týdenTento týden338
Tento měsícTento měsíc6786
CELKEMCELKEM495971