Připravte si s námi hit letošního léta „Kávové mochito“ a inspirujte se květinovými nápady našich žáků

V posledních dnech se ve Střední odborné škole Znojmo, Dvořákova konaly dvě zajímavé akce ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou ve Znojmě. První z nich byla „Beseda o vínu a kávě převážně vážně“.

Žáci školy se seznámili s nejnovějšími trendy a získali informace od předních odborníků z praxe.

Besedu zahájil známý barista Radek Švajka a naučil žáky jak si připravit kvalitní kávu. Žáky i přítomné učitele nejvíce zaujal recept na kávový drink:

 

  • 1 dcl espressa
  • 80 ml tonicu
  • led, citron, máta

Menší skleničku naplňte ledem, do skleničky nalijte tonic a navrch kvalitní espresso. Lijte opatrně na led, vytvoří se tak krásné vrstvy. Na závěr dozdobte citronem a mátou.

 

Následně program pokračoval přednáškou Jana Doležala, sklepmistra firmy „Vinný sklep U dvou zvířat“, který žákům otevřel dveře do světa výroby vín a seznámil je se základy prezentace a prodeje vín.

Druhou událostí byla Floristická soutěž – okresní kolo, která se konala ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem. Soutěžili jak vybraní žáci střední školy, tak žáci partnerské základní školy JUDr. Josefa Mareše ve Znojmě. Úkolem soutěžících bylo vyrobit kulatou nebo vypichovanou misku a zhotovení kulaté kytice na podání. Vítězky obou kategorií postoupili do zemského kola, které se koná 30. května v Prostějově. Oběma soutěžícím držme pěsti!


Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes253
VčeraVčera752
Tento týdenTento týden2510
Tento měsícTento měsíc12878
CELKEMCELKEM514193