Úspěchy žáků

Žákyně ze SOŠ Dvořákova opět mezi oceněnými, tentokrát premiérem vlády

Naše škola se každoročně aktivně zúčastňuje celostátní soutěže o nejlepší Samostatnou odbornou práci, kterou vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR, a to u oborů Kuchař-číšník a Cukrář. V letošním osmém ročníku bylo hodnoceno celkem 70 prací z  9 oborů či zaměření, nejvíce SOP se zúčastnilo v oborech Cukrář – 20 prací a Kuchař-číšník – 16 prací.

Výsledky 15. ročníku Krajské soutěže v orbě

Naše škola uspořádala 19. 9. 2019 již 15. ročník Krajské soutěže v orbě žáků středních škol. Letos se nově zúčastnili i soutěžící z Maďarska a Polska, a proto byla soutěž také označena jako 1. ročník soutěže žáků zemědělských škol zemí Visegrádské čtyřky.
Celkem se soutěže zúčastnilo 37 soutěžících ze 14 škol. Bylo to 28 chlapců a 9 dívek. Soutěžící byli kromě škol z České republiky také z Rakouska, Slovenska, Maďarska a Polska.

Rozhovor s Veronikou Kolníkovou

K žákům, kteří studují na naší škole, patří i slovenská reprezentantka v plavání Bc. Veronika Kolníková, která byla vyhlášena jako druhá sportovkyně města Znojma. Je držitelkou mnoha medailí z velkých cen Slovenska, České republiky, Znojma, Brna a mezinárodních mistrovství ČR, SR i Rakouska. K nejaktuálnějším úspěchům patří 4 x 1. místo na mezinárodním mistrovství Slovenska a nový rekord na 1500 m volný způsob.

Přes její nabitý program se nám podařilo ji požádat o krátký rozhovor.

Vynikající reprezentace opraváře zemědělských strojů ze Znojma

Žák oboru Opravář zemědělských strojů ze Střední odborné školy Znojmo Dvořákova, příspěvkové organizace Daniel Krejčí opět bodoval. V celostátním kole soutěže odborných dovedností pro žáky oboru Opravář zemědělských strojů, které se konalo 16. dubna v Novém Strašecí, vybojoval pozici na stupních vítězů a  obsadil v silné celorepublikové konkurenci krásné 3. místo. Toto umístění je o to cennější, že tato soutěž je zařazena do prestižních soutěží České ručičky.

Žákyně ze SOŠ Dvořákova opět mezi oceněnými, tentokrát premiérem vlády

Výsledky 15. ročníku Krajské soutěže v orbě

Rozhovor s Veronikou Kolníkovou

Přes její nabitý program se nám podařilo ji požádat o krátký rozhovor.

Vynikající reprezentace opraváře zemědělských strojů ze Znojma