Jubilejní 25. ročník Burzy středních škol ve Znojmě!

Tak jsme se konečně dočkali! Po 2 leté pauze spojené s Covid 19 se sešli zástupci středních škol se svými budoucími žáky a jejich učiteli ze základních škol.

4. listopadu 2022 se na Střední odborné škole Znojmo ve Dvořákově ulici uskutečnil 25. ročník Burzy středních škol. V budově SOŠ se představilo 35 středních škol převážně Jihomoravského kraje – všechny znojemské střední školy, střední školy z Brna, Strážnice, Hodonína, Rajhradu nebo Bzence. Své zastoupení měly také vzdělávací instituce z kraje Vysočina a kraje Jihočeského.

Od otevření v 8 hodin k jednotlivým stánkům proudily davy žáků základních škol s pedagogickým doprovodem, ale také rodiče se svými dětmi. Návštěvníci pečlivě posuzovali nabídky škol, pozorovali žáky při jejich odborné práci a vyzkoušeli si činnosti spojené s vybraným oborem. Stali se na chvíli prodavačem, stavařem, elektrotechnikem, truhlářem, zdravotníkem, automechanikem, cukrářem, kuchařem nebo barmanem…

Akci i přes deštivé počasí navštívilo téměř 800 žáků základních škol a více než 250  rodičů se svými dětmi. Na Burzu středních škol se přišli podívat i představitelé města Znojma a Jihomoravského kraje.

Přejeme všem žákům základních škol dobrý výběr střední školy a oboru, který jim přinese nejen nové znalosti a dovednosti, ale také radost a zaujetí.