Krajská konference soutěže ENERSOL 2023

Dne 14. 2. 2023 se konal v Brně na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví 20. ročník konference Enersol 2023 v oblasti environmentálního vzdělávání žáků. Letošní téma bylo zaměřeno na úspory vody a elektromobilitu.

Autoři projektů zde prezentovali své práce před nezávislou odbornou porotou ve třech kategoriích – Enersol a praxe, Enersol a inovace, Enersol a popularizace. Prezentace se týkaly různých oblastí obnovitelných zdrojů energie a životního prostředí.

Naši školu reprezentovaly 2 žákyně – Nikola Kadrnožková a Antonie Michalová …

Žákyně prvního ročníku Agropodnikání Nikola Kadrnožková prezentovala svoji práci „Vodní elektrárny“ v kategorii „Enersol a praxe“. Antonie Michalová, žákyně druhého ročníku oboru Agropodnikání, obsadila v kategorii „Enersol a popularizace“ s tématem „Kde bych byla bez…“ celkové druhé místo.

Oběma žákyním děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Poděkování patří také ostatním žákům, kteří se zapojili do projektu Enersol,

Koordinátor projektu Ing. Radovan Besednjak