Mezinárodní soutěž v řezu révy

Ve středu 12. 2. 2020 se na Střední vinařské škole ve Valticích uskutečnila Mezinárodní soutěž studentů odborných škol v řezu révy vinné. Zúčastnilo se jí celkem 56 chlapců a 29 dívek.I letos byla startovní listina rozšířena o účastníky pozvaných partnerských škol, a to z Mělníka, Rajhradu, Znojma a škol ze zahraničí – Rakouska a Slovenska. Naši školu reprezentovali žáci čtvrtého a třetího ročníku oboru Agropodnikání ve složení: Kateřina Dubnová, Kateřina Čurdová, Jan Křivánek a Karel Auer.

Řez probíhal ve školní vinici Pod Reisnou. Soutěžící prováděli řez na keřích odrůdy Sauvignon tvarovanou v rýnsko-hessenském vedení. Měli za úkol zvládnout úsek o 40 keřích v časovém limitu 20 minut s tím, že nemuseli vytahovat ostříhané réví z drátěnky. Hodnotil se počet ostříhaných keřů, především čistota a kvalita řezu, výběr plodného dřeva, očištění tažně a kmínku. Čas sloužil pouze jako vedlejší kritérium v případě rovnosti bodů.
V kategorii dívek jsme dosáhli historického úspěchu, když se na prvním místě umístila naše žákyně Kateřina Dubnová s počtem bodů 156.

Děkujeme Kateřině i všem ostatním našim soutěžícím za skvělou reprezentaci školy na mezinárodní soutěži.