Mistrovství ČR v řezu révy vinné

Po úspěšné reprezentaci školy na soutěži v řezu révy vinné ve Valticích jsme se dne 17. 2. 2023 zúčastnili mistrovství ČR v řezu révy vinné v Bzenci. V 18. ročníku se prezentovalo celkem 71 soutěžících, kteří byli rozděleni na dvě kategorie – kategorie Junior do 21 let a kategorie Elite nad 21 let. V kategorii Junior se do boje o zlaté nůžky zapojil náš žák 3. ročníku oboru Agropodnikání Matěj Semotam

Tato velkolepá akce byla pořádána na vinicích statku Chateau Bzenec. Podmínky soutěže byly obdobné jako ve Valticích, jen vinice byla starší a složitější na řez, a to s ohledem na správný výběr vhodného plodného dřeva.

Náš soutěžící se umístil na krásném 9. místě. Výborně se vypořádal s náročnými podmínkami ve vinici a k oceněným výhercům byl jeho výkon velmi blízko.

Matějovi děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme do dalšího studia mnoho úspěchů.

Ing. Radovan Besednjak