„Morava, krásná zem…“

Vinohrady neodmyslitelně patří ke znojemskému regionu a naše škola se pyšní dvěma vinicemi. Jedná se o viniční trať Horní Leska na ulici Přímětická a viniční trať Gránice, která přiléhá přímo k areálu SOŠ Znojmo, Dvořákova a částečně lemuje NP Podyjí …..Terasy orientovanými do Gránického údolí nejen poskytují výborné podmínky pro pěstování vinné révy, ale také umožňují překrásný výhled na Znojmo a jeho okolí.

Sortiment odrůd máme velmi široký. Převahu mají moštové odrůdy např. Veltlínské zelené, Müller-Thurgau, Ryzlink rýnský. Ryzlink vlašský, Sauvignon, Frankovka, Svatovavřinecké nebo Modrý Portugal. Chuťové buňky žáků, učitelů a návštěvníků školy na podzim těší také hrozny stolních odrůd např. Panonia Kincse, Olšava, Arkadia, Irsai Oliver nebo Talisman.

Během vegetace se o vinice pod vedením svých učitelů starají žáci oborů Zahradník, Zahradnické práce a Agropodnikání. Tito žáci získávají odborné zkušenosti i na smluvních pracovištích a tímto jim děkujeme za spolupráci.

Přiloženými fotografiemi nahlédněte do vinic, kde aktuálně probíhají zelené práce.

Přejeme všem vinařům zdravou a bohatou úrodu!

Mgr. Ivana Besednjaková