Odborná exkurze žáků oboru Opravář zemědělských stojů

Dne 7. 2. 2023 žáci oboru Opravář zemědělských stojů, (2. OP a 3. OR) vyrazili na návštěvu firmy Agrall zemědělská technika a.s. do nedalekých Bantic.

Program byl opravdu nabitý. Zástupci firmy nás seznámili s nejmodernějšími trendy v oblasti zemědělské techniky. Především jsme viděli nejmodernější sklízecí mlátičky, řezačky a traktory firmy Claas …Mohli jsme nahlédnout pod kapoty těchto stojů, ale také jsme se dověděli vše kolem využívání jejich potenciálu v praxi.

Co naše žáky zaujalo, byl komfort obsluhy i to, že dnes už není v lidských silách plně využít vše, co stroj nabízí. K maximálnímu využití pomáhá řidiči umělá inteligence, která také eliminuje chyby obsluhy.

Firmě Agrall děkujeme za zajímavou návštěvu. Jistě plno informací využijí naši žáci v další praxi.

Vilém Jelen, Roman Vaškových, učitelé odborného výcviku