Opraváři z Dvořákové  opět mezi nejlepšími

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova ve spolupráci se Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov uspořádala dne 20. dubna 2023 v Moravském Krumlově na pracovišti v Polánce krajskou soutěž Zemědělský opravář 2023.

Soutěž se uskutečnila pod záštitou předsedy představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milana Ptáčka a ředitelky Okresní hospodářské komory Znojmo Marie Jílkové …Zúčastnilo se 14 žáků ze škol, které vyučují obor Opravář zemědělských strojů, nejen z Jihomoravského kraje, ale také z kraje Vysočina a ze Slovenska.

Soutěžící předvedli své znalosti v teoretickém testu z opravárenství. V praktické části soutěže prováděli elektroopravu – elektrické zapojení zástrčky přívěsu, kovali tesařské skoby a porovnávali zručnost v jízdě traktoru s přívěsem.

Nejlepšího výsledku s počtem 142 bodů dosáhl Aleš Černý ze Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova. Na 2. místě se umístil Matěj Apltauer se 135 body také ze Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova a na 3. místě Ondřej Musil se 119 body ze Střední školy a základní školy Tišnov.

Soutěž se konala jako jedna z mnoha aktivit, které nabízíme partnerským školám v rámci Centra odborného vzdělávání pro zemědělství. V rámci doprovodného programu se soutěžící se svými doprovody mohli zúčastnit řady dalších aktivit, např. předvedení a obsluha robotických sekaček Spider a virtuálního svařování na svařovacím trenažeru. Pro hosty a odborné učitele byly připraveny v rámci sdílení zkušeností ukázky měření na diagnostických přístrojích, měření výkonu vozidel a ukázky kontroly vstřikovačů na digitálním testeru vstřiků. Účastníci akce mohli také ochutnat grilované speciality moderní gastronomie v provedení žáků oboru Kuchař – číšník a jejich učitele odborného výcviku.

Poděkování patří sponzorům, kteří přispěli věcnými cenami do soutěže, firmám Nejedlý s.r.o., NEVOGA s.r.o., AGROMEX s.r.o. a AGRANA s.r.o.

Josef Brouček, Michaela Krutišová