Opraváři ze Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova, opět vítězí

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, získala 29. dubna 2022 další vítězství. Žáci 3. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů Jan Gambas a Petr Langer se umístili na 1. a 3. místě regionálního kola soutěže „Jízda zručnosti traktorem s vlekem 2022“.

Soutěž je pořádána Zemědělským svazem České republiky v rámci projektu „Zemědělství žije!“ ve spolupráci s odbornými středními školami a učilišti v osmi regionech.

Pořadatelem regionálního kola pro Jihomoravský a Zlínský kraj se letošní rok stala Střední škola a základní škola Tišnov, příspěvková organizace, ve které změřilo své řidičské dovednosti v areálu odborného výcviku sedmnáct soutěžících z osmi škol se zemědělskými obory. Na soutěžní trati museli projet pravoúhlou zatáčkou, slalomem, úvozem a osmičkou, přejet lávku, zastavit na přesnost, přistavit přívěs bokem k rampě a zacouvat do garáže. Couvání do garáže patřilo k nejtěžším úkolům, s tím ale Jan Gambas ani Petr Langer žádné problémy neměli.

„Opět se potvrdilo, že ve škole máme řadu šikovných žáků a talentů a když se přidá kvalitní příprava ze strany pedagogů, pak přichází i úspěchy“, zhodnotil vítězství Ing. Josef Brouček, ředitel školy.

Jan Gambas postupuje do republikového kola – Mistrovství republiky, které se bude konat ve Střední zemědělské škole a Střední odborné škole Poděbrady, příspěvkové organizaci.

Michaela Krutišová