Oslava svátků jara 2024

Každoročně ve spolupráci s Jihomoravským muzeem ve Znojmě vítají naši žáci jaro – roční období, které odemyká květy, aby vymalovalo rozesmátou půdu.

V krásném prostředí Domu umění na Masarykově náměstí vytvořili zahradníci působivá aranžmá plná jarních barev, tvarů a vůní. A co by to bylo za Velikonoce bez pečených jidášů, mazanců, zajíčků, kuřátek nebo malovaných perníčků? O jejich přípravu a zdobení se postarali žáci potravinářských oborů … Prodavači ukázali ženám a dívkám, jak připravit pro malé kluky, chlapce a muže balíčky s dobrotami, které jsou pro odměnou za „pomlazení“. Opraváře máme za chlapy, které se nebojí železa a namáhavé práce, ale i oni dokázali výstavu obohatit o kovové modely s velikonoční tématikou. Poprvé se do přípravy výstavy zapojili také žáci maturitního oboru Podnikání, kteří návštěvníkům ukázali, kdo z našich literátů měl rád jaro a jak ho využil ve své tvorbě.

Na slavnostním zahájení výstavy zazněla děkovná slova ředitele školy i ředitelky Jihomoravského muzea spojená s přáním příjemných velikonočních svátků. Jako každý rok návštěvníky obohatil novými informacemi o oslavách svátků jara v dávných dobách a pohanských zvycích Ing. Valenta.

Přejeme vám, aby sluneční paprsky vykouzlily úsměvy na všech tvářích, nabily člověka optimismem a dobrou náladou.