Perníkové tvoření na Vánoce

Je již dlouholetou tradicí, že školní vánoční výstava ukazuje práci žáků naší školy ze všech učebních oborů. Každoročně je to přehlídka nápadů a výtvorů, které se stávají součástí oborových či třídních soutěží. Bylo tomu tak i při letošní vánoční výstavě.

První ročník oboru Cukrář je zastoupen žákyněmi, které jsou v oboru nováčky. Nicméně mají za sebou tři měsíce práce na odborném výcviku a také chuť pracovat. Navíc zdobení vánočních perníčků je často činností, která je součástí předvánočních příprav řady našich domácností. To vše nás vedlo k vyhlášení soutěže o nejlépe nazdobenou kolekci vánočních perníčků. Děvčata ve školní dílně upekla malé perníčky a každá z nich nazdobila tři kusy ve tvaru baňky, zvonečku a hvězdičky. Ze všech perníčků byla vytvořena soutěžní expozice, ve které hlasovali návštěvníci výstavy.
Nejvýše oceněným výtvorem byla kolekce vytvořená Ninou Březinovou, na druhém místě se umístila Natálie Laštuvková a třetí místo získala Markéta Oršuliaková.

Žáci druhého ročníku už patří mezi odborníky ve své profesi.  I oni se podíleli na úspěchu letošní celoškolní vánoční výstavy svými exponáty. Soutěžili o nejlepší perníkový vánoční svícen. Žáci hledali zajímavý nápad, který doma ztvárnili a dozdobili. Po ukončení výstavy se jejich tvorba stane ozdobou jejich domácností a těm nejlepším bude připomínat jejich úspěch.  Věřte, že rozhodnout, který svícen je nejlepší, bylo velmi obtížné. Proto jsme ponechali rozhodnutí na návštěvnících výstavy, kteří svým hlasováním rozhodli o nejlepších výtvorech.
Nejvíce hlasů získala Marie Novotná, druhá v pořadí se umístila Lenka Tenorová a třetí místo obsadila Lucie Burešová.

Žáci třetího ročníku oboru Cukrář už jdou do finále. Čeká je ročníková odborná práce, závěrečná odborná práce a závěrečná zkouška. Je to spousta úkolů a povinností. Přesto všechno se i oni rozhodli ukázat svou práci na vánoční výstavě. Společnými silami vytvořili perníkový betlém, který potěšil všechny návštěvníky.

Oceněným žákyním blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za jejich práci.

Ing. Marie Kukačková

Březinová Nina,1. CP, 1. místo

 

Laštuvková Natálie, 1. CP, 2. místo
Oršuliaková Markéta, 1.CP, 3. místo
Novotná Marie, 2. CP, 1.místo
Tenorová Lenka, 2. CP, 2. místo
Burešová Lucie, 2. CP, 3. místo
2. CP, označení výstavy
Betlém třídy 3. C
Perníčky třídy 1. CP
Perníkové svícny třídy 2. CP