Pracovní stáž našich žáků opět v Rakousku

V jednom z nejkrásnějších údolí Rakouska Wachau, které je zapsané na seznam kulturního dědictví, naleznete malebnou vinařskou vesnici Spitz. A právě zde se od 3. října nachází šest studentů naší školy, kteří se s velkou chutí vyzkoušet něco nového, vydali na dvoutýdenní pracovní stáž díky programu Erasmus+.

Žáci byli velmi mile přivítáni v rodinných firmách, které kromě vinařství vlastní i penziony, kavárny a restaurace.  A jaká bude pracovní náplň žáků? Odpověď je více než jasná. Když se ve Spitzu rozhlédnete vpravo, vlevo nebo nahoru na kaskádové terasy, všude vidíte samé vinice obsypané hrozny. Žáci budou společně s majiteli pracovat na vinicích, pomáhat při produkci vína, obsluhovat v kavárně a restauraci.

Ve volném čase budou žáci prozkoumávat okolí, zajdou si třeba něco koupit do místních obchůdků, bavit se s místními, číst třeba rakouské noviny  a už dostali i první úkol 😊 Zjistit, jak si koupit lístek na místním nádraží, až pojedeme na společný nedělní výlet.

Ať se účastníkům pracovní stáž vydaří! Už teď se těšíme na jejich zážitky!

Mgr. J. Nevrklová