TÝDEN V KVĚTINÁŘSTVÍ

V týdnu od 6. 3 do 10. 3. 2023 se naše žákyně oboru Zahradník, VENDULA SVÁČKOVÁ, zúčastnila odborné stáže ve firmě, konkrétně v Květinovém studiu Ivo Chladil ve Znojmě.

Odborná stáž byla odměnou pro nejlepšího floristu za nejlepší aranžérskou kompozici prezentovanou na vánoční výstavě „Evropské Vánoce“. Vendula vytvořila aranžmá „Vánoce v Itálii“, kde využila nejen své odborné znalosti o vazačském materiálu, ale také o tradicích a zvycích v této zemi. Hodnotící komise se zaměřila nejen na estetickou stránku její práce, ale především na využití floristických technik a jejich správné provedení.

Z vyjádření Venduly:

„Absolutně jsem netušila, co mám čekat a byla jsem pěkně nervózní. Ale ten týden jsem si užila! V době mé stáže byl Mezinárodní den žen, a proto byl v květince pěkný frmol. Má práce spočívala v doplňování zeleně, vlastní vazbě kytic a obsluze zákazníků. Největší zájem mezi příchozími pány byl o jednotlivé růže. Byl to dost přínosný týden, protože mi přinesl dost zkušeností a cenných rad od pana Chladila. Naučila jsem se navázat kytici do určité peněžní částky, což před zákazníkem není úplně lehké. Také jsem si vyzkoušela markovat zboží, obsluhovat a komunikovat se zákazníkem. Moc děkuji za možnost zúčastnit se této stáže a působit přímo ve firmě pana Chladila.“

Děkujeme panu Chladilovi za možnost realizovat stáž v jeho studiu a věříme, že cesta zapojení našich žáků do běžného provozu je cenná nejen pro žáky, ale také pro firmy.

Ing. Helena Rokoská