Úspěch žákyně 1. ročníku v literární soutěži

Když je příběh radost číst aneb Čtení které knihy tě nejvíc pobavilo znělo letošní téma literární soutěže v rámci kampaně Rosteme s knihou. Skvěle ho zpracovala naše studentka prvního ročníku oboru Agropodnikání Antonie Michalová a získala druhé místo ve své kategorii mezi žáky středních škol z celé České republiky.

Rosteme s knihou je název kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů, která má za cíl podporovat v mládeži zájem o knihy a čtení. V rámci této kampaně probíhá řada čtenářských a literárních aktivit, jejichž cílem je zlepšovat čtenářskou vyspělost a literární vzdělání a zlepšovat komunikační znalosti.

A jak svůj úspěch vidí sama studentka? „Ze svého umístění mám velkou radost. Dosažený výsledek je pro mě o to cennější, protože čtenářství patří k nedílné součástí mého života. Do soutěže jsem se přihlásila, protože mě baví se zamýšlet nad příběhy, které jsem přečetla, nebo psát vlastní povídky,“ uvedla Antonie Michalová.

Nadané studentce blahopřejeme k jejímu úspěchu a přejeme spoustu inspirací a literárních prožitků i v budoucnu.

Mgr. Alena Bachmanová