Vánoční laťka

Dne 10. 12. 2019 proběhlo v Moravském Krumlově v tělocvičně SŠDOS okresní kolo středních škol ve skoku vysokém. Tohoto skokanského klání se účastnili nejlepší atleti našich středních škol. Ze školního kola SOŠ Znojmo, Dvořákova do soutěže postoupili Radek Jenerál ze třídy 4. A, Michal Strnad a Jan Hřib oba z třídy 3. OA.

Týden před závodem se Michal Strnad zranil a tak za něj do závodu nastoupil náhradník Martin Motáček. Závod byl velmi napínavý. Začínalo se na výšce 140 cm, kterou všichni závodníci skočili. Postupně se laťka zvyšovala a závodníků stále ubývalo. Výšku 160 cm skočilo šest závodníků a začalo se bojovat o stupně vítězů. Náš Radek Jenerál skočil 165 cm na druhý pokus a byl zatím na nepopulárním čtvrtém místě. Laťka se zvedla na 170 cm a Radek Jenerál se rozbíhal jako první. Krásně laťku přeletěl na první pokus. Za ním postupně skákali ostatní, jediný kdo ji rovněž přeskočil prvním pokusem, byl reprezentant Gymnázia Znojmo. V tuto chvíli měl Radek Jenerál druhé místo jisté. Tito dva skokani se dohodli, že další výškou bude 173 cm, ale žádnému z nich se již tuto výšku zdolat nepodařilo.

Blahopřejeme Radkovi k jeho úspěchu!