Vánoční soutěž o nejlepší aspik

Tak jako každoročně se ve vánočním období žáci třetích ročníků oboru Kuchař-číšník utkali ve výrobě nejchutnějších a nejhezčích aspiků. Výstavky žáků jednotlivých tříd byly k vidění v respiriu školy, kde jejich výrobky vizuálně hodnotili žáci školy, učitelé, zaměstnanci a po stránce chuti učitelé Mgr. Miroslava Rožnovská, učitelka odborných předmětů a pan učitel Michal Koch, učitel odborného výcviku.

Jak dopadly jednotlivé třídy?

Výborně ve třídě 3. PK, kde je celkem 9 žáků tohoto oboru, se zúčastnilo celkem 8, a jelikož úroveň předložených výrobků nebyla vůbec špatná, byl velmi těžký výběr nejlepšího aspiku. Nakonec první místo s přehledem vyhrál Pavel Šebela, jeho výrobek byl nejen velmi chutný, ale také i krásný. Na druhém místě se umístila Alena Tesařová, její výrobek byl také vynikající chuťově i na pohled a na třetím místě se umístila Kateřina Svobodová, jejímu výrobku také nebylo co vytknout.

Ve třídě 3. KC se zúčastnilo celkem 19 žáků z 23, za což je potřeba žáky velmi pochválit, všichni, kteří byli zdraví a mohli se soutěže účastnit, tak se také zúčastnili. První místo si vysoutěžil Matěj Dušek, druhé místo získal Lukáš Kúřil a třetí místo získala Žaneta Michalcová.

Všem výhercům gratuluji a především děkuji za skvělou účast a snahu o vytvoření příjemné atmosféry před vánočními svátky.

Mgr. Miroslava Rožnovská