VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ NA ZŠ PRAŽSKÁ

Dne 23. 3. 2023 se v rámci projektu iKAP uskutečnila další aktivita na ZŠ Pražská na téma Velikonoční vazba. S žáky základní školy spolupracovali žáci 1. ročníku oboru Zahradník.

Ve třídě panovala příjemná atmosféra. Každý zahradník z 1. ročníku si vzal svou skupinku a vysvětloval, jak při aranžování postupovat. Žáci si vytvořili vypichovanou misku z větviček zimolezu, brslenu a vrby …

Z květů použili žlutou chryzantému a doplnili nevěstiným závojem. Velikonoční vazbu doplnili vajíčky, kuřátky, stuhami nebo barevným kokosovým vláknem.

I z fotek je cítit, jak všichni žáci ze základní školy nadšeně tvoří misky, které si odnesli domů nebo si jimi ozdobili třídu. Zahradníci milým přístupem předávali své zkušenosti, které se od září na odborném výcviku naučili.

Paní učitelky naše zahradníky chválili za aktivitu, přístup a pomoc.

Děkujeme paní učitelce Sovišové za krásné fotky a těšíme se na další spolupráci.

Alena Šinoglová