Vendula Sváčková reprezentovala Znojmo

Vendula  reprezentovala Znojmo v zemském kole Floristické soutěže Českého zahrádkářského svazu.

Necelý měsíc po územním kole floristické soutěže konané na naší škole ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem se 2. června 2022 v Prostějově sešli vítězové těchto kol z celé Moravy, aby změřili své dovednosti a kreativní schopnosti ve vazbě a aranžování květin.

Tématem byly Květiny pro den „D“. Junioři vázali kulatou gratulační kytici pro nevěstu a aranžovali misku na svatební stůl, žáci malou misku na koktejlový stůl.

Reprezentantka naší školy Vendula Sváčková se pečlivě připravovala a zkoušela si vazbu z různých květů a doplňků. Práce byla o to těžší, že účastníci pracovali v časovém limitu a s přiděleným rostlinným materiálem, mezi kterým byla antúrie, alstromerie, rozrazil, růže, nevěstin závoj, drobnokvěté chryzantémy a doplňková zeleň.

Komise hodnotila nejen estetickou stránku výrobku, ale také techniku vazby a splnění zadání. Vendula se umístila na 4. místě a už nyní přemýšlí o dalším ročníku: „Příští rok se chci opět zúčastnit a získat ještě lepší umístění. Je to pro mě cenná zkušenost a cesta, jak se dále ve floristice rozvíjet.“

Ceníme si jejího nadšení, umu, kreativity a blahopřejeme k dosaženému výsledku.

Děkujeme Ing. Kolářovi, předsedovi ČZS ve Znojmě, za možnost podílet se na této akci a také za výbornou spolupráci.

Průběh soutěže
Kytice