Vynikající úspěch v soutěži ENERSOL

Studentka Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova, Nella Homolová získala dne 25. února 2020 v Brně 2. místo v krajském kole soutěže ENERSOL 2020. Soutěže se zúčastnili žáci řady odborných škol našeho kraje. Cílem soutěže je propagace netradičních zdrojů energie. Nella se ve své práci zabývala problematikou ekologického způsobu vytápění s využitím tepelných čerpadel. Práce obsahuje nejen technickou část, ale také užitečné informace týkající se ekonomické stránky spojené s pořízením a provozem tepelného čerpadla. Práce byla v průběhu tvorby konzultována také s odborníky z praxe z firem TC Mach s.r.o., Nosreti s.r.o. a GODY s.r.o. Výsledkem vynaloženého úsilí byla odborná práce zpracovaná na výborné úrovni. Následná prezentace byla natolik profesionální, že oslnila porotu i diváky. Svým výkonem tak naše soutěžící kvalitně reprezentovala školu. Druhé místo znamená také postup do celostátního kola soutěže, které se uskuteční ve dnech 19. – 20. března v Hradci Králové.

Všem našim studentům, kteří postoupili do krajského kola děkujeme za výbornou reprezentaci školy a Nelle přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

Josef Brouček