Novinky školy

Soutěž v řezu révy vinné – Valtice

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 jsme se za deštivého rána rozjeli na soutěž žáků v řezu révy vinné do Valtic.
Pořadatelem soutěže byla Střední vinařská škola. Stejně jako v předešlých ročnících soutěže, tak se i letos účastnili žáci pořadatelské školy a partnerských škol – Střední zahradnické školy Mělník, Střední odborné školy Znojmo, Střední zahradnické školy Rajhrad, Střední školy Modra ze Slovenska, Střední školy z rakouského Klosteneuburgu a studenti z Francie, kteří se účastnili výměnného pobytu ve Valticích …

více »

Závěrečné zkoušky v naší autoškole

Ve dnech 19. – 22. února 2024 žáci oboru Opravář zemědělských strojů  ukončili předmět ,,Předpisy o provozu vozidel“  závěrečnou zkouškou pro získání řidičského oprávnění na skupinu B, C na Městském úřadě ve Znojmě.
Zkoušky probíhají formou elektronického testu, kdy každý vygenerovaný elektronický test je originálem pro každého uživatele …

více »

Příprava na celostátní soutěž

Naši žáci 3. ročníku Velčický Tomáš, Coufal Milan a Mrkvička Tomáš se pilně připravují na celostátní odbornou Soutěž oboru opravář zemědělských strojů, která se koná 13. – 14. března 2024 v SOUz Chvaletice.

více »

Exkurze Bylinky s.r.o., Farma Klíč, Vinné sklepy Lechovice

Dne 21. 2. 2024 se naše třída 4. A společně se 3. A vydali na exkurzi do Suchohrdel u Miroslavi do firmy Bylinky s.r.o., rodinné Farmy Klíč v Božicích a Borotic, kde jsme navštívili podnik Vinné sklepy Lechovice. Začali jsme ve firmě Bylinky s.r.o. prohlídka byla velmi zajímavá a poučná, uvítal nás pan Bajko, ….

více »

Fotosoutěž 

Pokud se rádi díváte kolem sebe přes objektiv fotoaparátu,  ukažte, co vidíte a zúčastněte se  školní fotosoutěže na téma kytky, květiny.
Své fotografie směřujte v elektronické podobě v co nejvyšším rozlišení na Ing.Vávrovou (Svetlana.vavrova@sos-znojmo.cz)

více »

Mladý zemědělec 2024


Naše škola je organizátorem regionálního semifinále soutěže Mladý zemědělec 2024.
V letošním roce probíhá první ročník této celostátní soutěže, která je určena pro žáky 7. a 8. tříd základních škol a jejím cílem je zvýšit jejich povědomí o zemědělství.
Mottem 1. ročníku soutěže je „PĚSTUJEME BUDOUCNOST S VÁŠNÍ A INOVACEMI“.

více »

O škole

Slavnostní zahájení výstavby zemědělské školy na Dvořákově ulici se uskutečnilo dne 6. 8. 1985.

K významné změně došlo dne 1. 7. 2004, kdy byla škola na Dvořákově ulici a na Alšově ulici sloučena v jeden subjekt. Vznikla spojená škola s novým názvem, který odrážel všechny druhy škol, které obě školy měly. Její název byl však velice složitý, proto byl v roce 2015 změněn na Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, který nese dodnes.

V roce 2016 byla škola jmenována ministrem zemědělství Centrem odborné přípravy a dále Jihomoravským krajem Centrem odborného vzdělávání pro zemědělství.

Partneři školy