Novinky školy

PLANETA ZEMĚ 3000

Planeta Země 3000 je filmová projekce, které se každoročně účastní žáci naší školy. V letošním roce se mohli studenti 1. ročníku oboru  Agropodnikání  a oboru Zahradnické práce seznámit se životem v „Magickém Senegalu“. Mnohým se určitě jeho hlavní město Dakar pojí se světoznámými automobilovými závody, ale o dalším životě místních obyvatel, historii státu a přírodních krásách toho moc nevědí….

více »

GLOBAL TEACHER PRIZE

V pondělí 1. 6. se učitel odborného výcviku Michal Koch účastnil finálového dne soutěže Učitel roku, nebo-li Global Czech Teacher Prize. V článku přinášíme krátké video z akce.

více »

Držme pěsti našemu kolegovi, učiteli OV oboru Kuchař-číšník, panu Michalu Kochovi!


V této chvíli je na cestě do Prahy finalista soutěže GLOBAL TEACHER PRIZE – náš učitel odborného výcviku pan Michal Koch.
Šéfkuchař Michal Koch vařil pro prezidenta, inspiroval se na zahraničních stážích a radil začínajícím kolegům. Teď předává svoje zkušenosti dalším generacím.
 
„Když to děcka baví, tak já jsem taky šťastný,“ říká bývalý šéfkuchař …

více »

O škole

Slavnostní zahájení výstavby zemědělské školy na Dvořákově ulici se uskutečnilo dne 6. 8. 1985.

K významné změně došlo dne 1. 7. 2004, kdy byla škola na Dvořákově ulici a na Alšově ulici sloučena v jeden subjekt. Vznikla spojená škola s novým názvem, který odrážel všechny druhy škol, které obě školy měly. Její název byl však velice složitý, proto byl v roce 2015 změněn na Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, který nese dodnes.

V roce 2016 byla škola jmenována ministrem zemědělství Centrem odborné přípravy a dále Jihomoravským krajem Centrem odborného vzdělávání pro zemědělství.

Partneři školy