Novinky školy

Studentská firma AgroHomeMade se představuje

Jsme studentská firma ve spolupráci s JA Czech. Zaměřujeme se na výrobu svíček a čokolád.
Všechno je u nás vyráběno ručně a s láskou a kvůli tomu, že se vše vyrábí ručně, jsou naše výrobky zcela jedinečné.
A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, kde si můžete naše produkty zakoupit a dozvíte se o nových produktech jako první!

Odborná exkurze třídy 1. OA

Dne 22. 11. 2022 se žáci prvního ročníku oboru Opravář zemědělských strojů vydali do firmy Trivium Packaging (dříve Obalex Znojmo), aby se seznámili s praktickým využitím stříhání kovů a tváření za studena. Tato firma má o naše žáky zájem, takže je jejich možným budoucím zaměstnavatelem.
Organizátorem exkurze byl Vítězslav Bořecký, učitel OV.

Zkoušky svařování

V těchto dnech probíhají na odloučeném pracovišti Hakenova závěrečné zkoušky základních kurzů svařování.
Roman Vaškových, učitel OV

O škole

Slavnostní zahájení výstavby zemědělské školy na Dvořákově ulici se uskutečnilo dne 6. 8. 1985.

K významné změně došlo dne 1. 7. 2004, kdy byla škola na Dvořákově ulici a na Alšově ulici sloučena v jeden subjekt. Vznikla spojená škola s novým názvem, který odrážel všechny druhy škol, které obě školy měly. Její název byl však velice složitý, proto byl v roce 2015 změněn na Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, který nese dodnes.

V roce 2016 byla škola jmenována ministrem zemědělství Centrem odborné přípravy a dále Jihomoravským krajem Centrem odborného vzdělávání pro zemědělství.