Novinky školy

Grüß Gott! Bonjour! Dobrý den!

Uplynulý týden se šest studentů SOŠ Znojmo, Dvořákova, vrátilo z pracovní stáže, kterou vykonávali v rámci programu Erasmus+ v blízkosti rakouského města Steyr. Účastníci této prestižní stáže pracovali dva týdny na místních farmách, kde byli rovněž ubytováni a mohli tak vnímat běžný chod rakouské domácnosti se všemi zvyklostmi, jako je například večeře podávaná na prkýnku nebo velkolepá oslava jubilea jednoho z farmářů, která čítala na tři sta hostů.

Vendula Sváčková reprezentovala Znojmo

Vendula  reprezentovala Znojmo v zemském kole Floristické soutěže Českého zahrádkářského svazu.
Necelý měsíc po územním kole floristické soutěže konané na naší škole ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem se 2. června 2022 v Prostějově sešli vítězové těchto kol z celé Moravy, aby změřili své dovednosti a kreativní schopnosti ve vazbě a aranžování květin.

Úspěch žákyně 1. ročníku v literární soutěži

Když je příběh radost číst aneb Čtení které knihy tě nejvíc pobavilo znělo letošní téma literární soutěže v rámci kampaně Rosteme s knihou. Skvěle ho zpracovala naše studentka prvního ročníku oboru Agropodnikání Antonie Michalová a získala druhé místo ve své kategorii mezi žáky středních škol z celé České republiky.

Ročníkové práce žáků oboru Zahradník na Dvořákové

Dne 30. 5. 2022, poslední den před závěrečnými zkouškami žáků 3. ročníku, se chlapci a děvčata oboru zahradník zapojili do realizace tradiční výstavy ročníkových prací. Tato výstava dokumentuje rozvoj dovedností žáků jednotlivých ročníků ve vazačských a aranžérských činnostech a je zároveň vizitkou náplně floristické zahradnické práce.

O škole

Slavnostní zahájení výstavby zemědělské školy na Dvořákově ulici se uskutečnilo dne 6. 8. 1985.

K významné změně došlo dne 1. 7. 2004, kdy byla škola na Dvořákově ulici a na Alšově ulici sloučena v jeden subjekt. Vznikla spojená škola s novým názvem, který odrážel všechny druhy škol, které obě školy měly. Její název byl však velice složitý, proto byl v roce 2015 změněn na Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, který nese dodnes.

V roce 2016 byla škola jmenována ministrem zemědělství Centrem odborné přípravy a dále Jihomoravským krajem Centrem odborného vzdělávání pro zemědělství.