Zajímavosti z odborného výcviku

Obor Agropodnikání

Použití nové techniky v praxi

Od letošního školního roku  žáci oboru Agropodnikání používají při sklizni hroznů  nový traktorový přívěs pro přepravu hroznů. Přívěs na hrozny je jednou z nových učebních pomůcek pořízenou rámci nákupu pro naši školu jako Centra odborného vzdělávání.

Použití nové techniky v praxi

Obor Kuchař - číšník

Opět něco nového v odborném výcviku oboru Kuchař-číšník

Dne 18. 11. 2022 probíhala výuka  1. ročníku oboru Kuchař – číšník v americkém stylu pečení domácích baget a ukázka technologické úpravy sous-vide, následně pečení vepřového masa na pomerančích a zvolení správných surovin,  doladění pokrmu zeleninovým salátem, pikantními hranolkami, cibulovými kroužky a cibulovou marmeládou. Celý pokrm jsme zjemnili česnekovým dipem.

Opět něco nového v odborném výcviku oboru Kuchař-číšník

Obor Opravář zemědělských strojů

Odborná exkurze třídy 1. OA

Dne 22. 11. 2022 se žáci prvního ročníku oboru Opravář zemědělských strojů vydali do firmy Trivium Packaging (dříve Obalex Znojmo), aby se seznámili s praktickým využitím stříhání kovů a tváření za studena. Tato firma má o naše žáky zájem, takže je jejich možným budoucím zaměstnavatelem.
Organizátorem exkurze byl Vítězslav Bořecký, učitel OV.

Zkoušky svařování

V těchto dnech probíhají na odloučeném pracovišti Hakenova závěrečné zkoušky základních kurzů svařování.
Roman Vaškových, učitel OV

Odborná exkurze třídy 1. OA

Organizátorem exkurze byl Vítězslav Bořecký, učitel OV.

Zkoušky svařování

Roman Vaškových, učitel OV