Aleš Carda a Diana Protivínská – král a královna Majálesu 2023

Fenomenálním úspěchem se stala pro naše dva studenty – Aleše Cardu a Dianu Protivínskou – soutěž o krále a královnu v rámci páteční studentské slavnosti Majáles v našem městě Znojmě. Z celkového počtu 5 soutěžních dvojic ze znojemských středních škol obsadili PRVNÍ MÍSTOStudenti se mezi sebou utkali ve 4 soutěžních disciplínách – lovení jablka ústy z kádě plné vody, vědomostní otázky, motání provazu na tyč, na jehož konci byl přivázaný plyšový medvěd, a volná disciplína. Sehranost a připravenost naší studentské dvojice mluvila za vše a po zásluze jim náleží první příčka v umístění. V neposlední řadě jim patří i velký dík za reprezentaci naší školy.

Jak sami Aleš a Diana vidí svůj úspěch?

Aleš: „Naší výhrou krále a královny majálesu jsem byl velice překvapený. Na pódiu před lidmi jsem vystupoval poprvé a ze začátku jsem si nebyl jistý, jestli jsem vhodný kandidát. Chtěl jsem si to zkusit a teď jsem za to velice rád. Hlavně bych chtěl poděkovat Dianě, že tam byla se mnou, bez ní bych to určitě nezvládl. Spolu jsme si poradili s každou disciplínou, kterou si pro nás připravili, a přitom jsme si užili strašně moc zábavy. Když vyhlásili moje a Dianino jméno jako krále a královnu majálesu, měl jsem obrovskou radost. Určitě bych každému doporučil, ať si to taky do budoucna zkusí, třeba nakonec vyhraje stejně jako my.“

Diana: „Když mi na poslední chvíli bylo řečeno, že budu královna za naši školu, moc se mi do toho nechtělo, ale na druhou stranu jsem měla radost, že si po téměř deseti letech připomenu, jaké to je stát na pódiu před spoustou lidí a mít jejich pozornost na chvíli skoro jen pro sebe. Těch pár dní na přípravu bylo těžkých, protože jsem byla nemocná, ale nakonec jsem se odhodlala postavit se tomu čelem a hlavně si to užít, byť jsem byla odhodlaná vyhrát, protože jsem celkem soutěživá. Když už jsme stáli na pódiu, byla jsem moc ráda, že jsem do toho šla a maximálně jsem si to užila. Nervozita mě nakonec ani nepřepadla, jen díky tomu, že vedle mě stál Aleš, se kterým jsme skvělý tým. Ve chvíli, kdy vyhlásili naše jména, se mi chtělo plakat štěstím, že se nám povedlo vyhrát nějakou soutěž za naši školu a byla jsem na nás neskutečně hrdá. Byla to zábava a vřele doporučuji každému, kdo se nebojí postavit se čelem svému strachu, aby si to zkusil také.

Na závěr patří velké poděkování i ostatním žákům školy, kteří se majálesového průvodu, který byl v našem podání ztvárněn hororově, účastnili. Byli jste skvělí!

Mgr. Alena Bachmanová a Mgr. Eva Ryšková

Článek v tisku