Den povolání 2023 na ZŠ JUDr. Josefa Mareše

Dne 19. 6. 2023 se žáci a pedagogové naší školy v rámci projektu iKAP II zúčastnili akce „Den povolání 2023“ na Základní škole JUDr. Josefa Mareše a mateřské škole, Znojmo, Klášterní 2, p.o.

Naše škola se zde prezentovala svými obory a činnostmi v expozici „Černé řemeslo“ – kovářské činnosti předváděli naši opraváři …Zemědělci přivezli nejen traktor, ale také krávu Amálku /model v životní velikosti/, na které si žáci vyzkoušeli ruční dojení.

Pod pergolou pod vedením zahradníků vznikala aranžmá z letních květů.

V učebnách pracovali žáci pod vedením našich cukrářek na modelování různých květů nebo zvířátek z cukrářské modelovací hmoty.

Své znalosti si děti ověřili při poznávání semen kulturních polních plodin a koření.

Pro technicky zdatné žáky byla určena činnost s OZOBOTY, se kterými žáci pracují i na základní škole.

Celá akce byla velmi dobře zorganizovaná základní školou. Mezi dětmi vládla pohoda a zaujetí. Uvědomuje si, jak je důležité propagovat různá povolání mezi žáky a pomoct jim touto cestou při volbě jejich budoucí profese.

Jsme rádi, že jsme se do této akce mohli zapojit a těšíme se na další ročník.