Exkurze Agrall Bantice 2.A a 4.A

Dne 13. prosince jsme se vydali na zajímavou exkurzi do Bantic, a to do zemědělského podniku Agrall zemědělská technika A.S official importer Väderstad and Claas in CZ & SK a ta nás, třídy 2.A a 4.A, skvěle obohatila. Díky vedení pana Tomáše Kvapila a pana Tomáše Eltnera jsme měli možnost poznat nové trendy v oblasti pěstování rostlin a moderních mechanizačních prostředků pro přípravu půdy.

Během exkurze jsme se nechali unést velmi zajímavým videem o výrobě německých traktorů značky Claas a švedské zemědělslé techniky od společnosti Väderstad. Hodně se nám líbila i ukázka zemědělství v Austrálii, která nám poskytla nový pohled na toto odvětví.

Vrcholem celého dne bylo představení nového traktoru Claas Xerion 12.650 Terra Trac. Po prezentaci a praktickém předvedení nás čekala prohlídka servisního zajištění pro zákazníky a seznámení s chodem skladu náhradních dílů. Po celou dobu nás doprovázel i náš učitel Ing. Jiří Klempa, za což jsme rádi, a tímto mu děkujeme, Jsme rádi že jsme se sem mohli podívat.

František Kožnar 4.A