Exkurze do Prahy se podařila a moc se líbila

Dne 3. 5. 2023, z aktivity žákovského parlamentu, jsme uspořádali s 54 studenty a 3 učiteli výlet do Prahy. Ráno jsme vyrazili a kolem 10. hodiny už jsme byli u lanovky na Petřín, kterou jsme se přiblížili k rozhledně. A odtud vyrazili přes Strahovský klášter až k Pražskému hradu, 1. a 2. nádvoří s dominantou gotického Chrámu sv.Víta …

Až jsme se vyfotili s hradní stráží a výhledy na Prahu, sestoupili jsme Nerudovou ulicí dolů na Karlův most. Právě včas jsme stihli odbíjet v celou hodinu Pražský orloj na Staroměstském náměstí.

Ta úchvatná atmosféra malých pražských uliček nás přivedla na dolní část Václavského náměstí. Ve Vodičkově ulici jsme si prohlédli zajímavé exponáty v Muzeu fantastických iluzí a udělali si plno úsměvných fotografií. A nezapomněli i na horní část náměstí a sochu sv.Václava na koni.

Autobus nás převezl k Vyšehradu, tam jsme si mohli prohlédnout Slavín-hřbitov známých osobností, jako Karel Hynek Mácha, Karel Čapek, Božena Němcová, Jan Neruda a další. I odtud jsme si fotili zajímavé výhledy na Prahu. Unavení a v nohách 13 km nás cestou v autobuse domů nechalo rozjímat nad úžasnými zážitky dnešního dne.

Mgr. Eva Ryšková