Exkurze na Policii ČR ve Znojmě

Dne 30. listopadu navštívili žáci maturitního ročníku oboru Podnikání v rámci náborové kampaně Územní odbor Policie ČR ve Znojmě. Žáci zde měli možnost seznámit se s různými složkami PČR a jejich činností. Nejdříve si v budově na ulici Pražská prošli kanceláře policistů, výslechové místnosti a cely předběžného zadržení.

Následně se přesunuli do venkovního areálu, kde si prohlédli vybavení policejních vozů, setkali se s dopravní policistkou, s policistou z cizinecké policie a viděli práci policejního kynologa při výcviku policejního psa. Na závěr dostali informace o podmínkách přijetí k Policii ČR z úst tiskové mluvčí por. Mgr. Lenky Drahokoupilové a personalistky Denisy Dohnalové, které nás celým programem provázely.

Mgr. Alena Bachmanová