Jízdy zručnosti

Poslední týden v dubnu  proběhlo v Tišnově regionální kolo Soutěže v jízdě zručnosti traktoru s vlekem pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Soutěž je podporována  Zemědělským svazem ČR v rámci projektu Zemědělství žije!

Bravurní ovládání traktoru by mělo patřit k základním dovednostem každého zemědělce nebo farmáře. Účastníci dovednostního závodu projížděli soupravou traktoru s dvounápravovým  přívěsem například úzkou pravoúhlou zatáčkou, přistavovali  vlek k rampě, projížděli slalomem a couvali do garáže.

Naši školu reprezentovali  v kategorii  hoši  2 žáci oboru Opravář zemědělských strojů Aleš Černý z 3. ročníku  a Milan Coufal z 2. ročníku. V silné konkurenci obsadili 7. a 11. místo. Milan Coufal nasbíral  na soutěži cenné zkušenosti a již se těší na příští ročník. V kategorii dívky reprezentovala školu   Simona Zvonková z 3. ročníku oboru Agropodnikání a umístila se na krásném 2 místě. Žákům děkuji za přípravu a účast na soutěži.

Josef Brouček UOV