Krajská soutěž středních škol v orbě – 14. ročník

Ve dnech 19. – 20. září 2018 naše škola pořádala Krajskou soutěž žáků středních škol v orbě. Tato soutěž se konala již počtrnácté a měla mezinárodní účast.

Setkali se zde a soutěžili žáci ze zemědělských škol Jihomoravského kraje, Zlínského kraje, kraje Vysočina a ze Slovenska a Rakouska. Souhrnem se zde utkalo při orbě 30 soutěžících z 11 škol. Novinkou byla letos účast 6 děvčat, které se mezi chlapci rozhodně neztratily.

Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDR. Bohumila Šimka, ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc. a předsedy představenstva Regionální agrární komory Ing. Václava Hlaváčka, CSc. Doprovodnou součástí soutěže byl mimo jiné trénink, odborné přednášky, předvedení zemědělské techniky a vlastní soutěž. Soutěžící byli vyhodnoceni v kategoriích chlapci a dívky a v kategorii žáků odborných škol Jihomoravského kraje.

Naše žákyně Ludmila Daňová ze třídy 3. A zvítězila v kategorii dívek a také žáků JMK. Byla soutěžící s nejvyšším bodovým ohodnocením a získala tak pro naši školu putovní pohár pro nejlepšího oráče. Blahopřejeme a těšíme se již na příští ročník.

Celkové hodnocení: O putovní pohár

Pořadí Jméno Škola
1. Ludmila Daňová Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, p. o.
2. Iveta Horvath Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Dunajská Streda
3. Júlia Rebeka Daragics Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Dunajská Streda