KRÁSA A VŮNĚ KVĚTŮ PROVONĚLY SOŠ DVOŘÁKOVA

Dne 17. 6. 2021 se ve Střední odborná škole Znojmo, Dvořákova, p.o. uskutečnilo oblastní kolo Floristické soutěže vyhlašované Českým zahrádkářským svazem. Akce byla pořádána ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou.

Soutěžící z řad žáků základní školy a střední školy v průběhu dopoledne vytvořili působivé volně vázané kytice a vypichované misky. Mnozí ze žáků základní školy se s vazačskou a aranžérskou činností podle floristických zásad setkali poprvé, a proto ocenili rady a pomoc odborníků z řad pedagogů školy.

Hodnotící komise po těžkém rozhodování vyhlásila vítěze ve dvou kategoriích:

Kategorie žáci:

Umístění Příjmení, jméno Škola, třída
1. Peřinová Regina Základní škola, Znojmo, Mládeže 3, příspěvková organizace, 8. r.
2. Hanzalová Anna Základní škola, Znojmo, Mládeže 3, příspěvková organizace, 8. r.
3. Čeperová Zuzana MŠ, ZŚ a PrŠ Znojmo, příspěvková organizace, 9. r.

Kategorie junior:

Umístění Příjmení, jméno Škola, třída
1. Belanová Nikola SOŠ Znojmo, Dvořákova, p.o. 2. OZ

2. Sváčková Vendula SOŠ Znojmo, Dvořákova, p.o. 1. OZ

3. Brňáková Monika SOŠ Znojmo, Dvořákova, p.o. 2. OZ

Ocenění žáci převzali diplomy a ceny, které do soutěže věnovala Okresní hospodářká komora, Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova a Český zahrádkářský svaz.

Vítězové budou reprezntovat Znojmo v zemském kole soutěže, které se uskuteční v září v Prostějově.