Naše velikonoční výstava

Ve dnech 12. – 18. dubna 2022 se v Domě umění na Masarykově náměstí ve Znojmě uskutečnila tradiční velikonoční výstava, kterou pořádala SOŠ Znojmo, Dvořákova.

Do přípravy výstavy se zapojili žáci všech oborů – pekaři, cukráři a kuchaři s tradičními kulinářskými výrobky, prodavači se pochlubili krásně zabalenými dárkovými balíčky, opraváři předvedli své nápadité kovářské výrobky a velmi vtipné „plastiky“ zvířátek z recyklovaného materiálu, vhodné na zahradu, na terasu nebo ke krbu. Zdařilou část expozice připravili žáci a pracovníci Domova mládeže.

Základ celé výstavy tvořily tradičně vazačské a aranžérské práce žáků oborů Zahradník a Zahradnické práce. Téma celé výstavy nebylo přesně specifikováno. Jednalo se nejen o ztvárnění Velikonoc jako takových, ale celé jarní probouzející se přírody.

Samostatnou část tvořilo připomenutí šestitýdenního období před Velikonocemi a samotných Velikonoc jako nejdůležitějších křesťanských svátků.

Dle ohlasu veřejnosti se výstava setkala se zájmem veřejnosti a byla po dvouleté pauze způsobené protiepidemickými opatřeními velmi příznivě hodnocena.

Ing. Jiří Valenta, garant výstavy

Výrobky žáků školy