Odborný výcvik ve firmě Sazenice Plaček

Začátek druhého pololetí jsme s našimi Zahradníky zahájili Odborný výcvik ve firmě Sazenice Plaček. S nadšením jsme uvítali zapojení do jejich každodenního pracovního procesu. Každý žák si vyzkoušel činnosti, které se provádí při roubování sazenic révy vinné.
První skupina žáků provedla čištění a přípravu roubů. Druhá skupina se věnovala roubováním sazenic pomocí „strojku Omega“, na kterém provedli rychlý a přesný řez….Dalsí žák naroubované sazenice namáčel do parafínu a předával dalšímu spolužákovi, který tyto sazenice skládal do beden s pilinami.
Všichni se za celý den na všech pracovních činnostech vystřídali. Práce v provozu je bavila, zjistili, že při některých úkonech je potřeba zrychlit své pracovní tempo.
Velké dík patří rodině Plačkových za jejich čas a trpělivost při naší praxi prováděné v jejich firmě a doufáme v další spolupráci.
UOV  A. Šinoglová