On-line vysílání na téma Výroba sýra

Dne 18. 3. 2021 proběhlo na naší škole on-line vysílání na téma Výroba sýra. Tato aktivita se uskutečnila v rámci projektu Implementace KAP JMK II. Živého přenosu se účastnilo 16 návštěvníků ze 4 středních škol Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a zástupci Jihomoravského kraje odboru školství.
Lektorkou aktivity byla Ing. Vendula Osohová, která během hodiny vyrobila z mléka, smetany a syřidla syrová zrna, ze kterých do druhého dne (po odkapání syrovátky) vznikne vynikající čerstvý sýr. Další aktivitou, kterou právě připravujeme, je Soutěž zemědělský opravář. Tato se uskuteční 25. 3. 2021 od 9:00 hod. Probíhat bude on-line formou testu. Účastníci budou žáci středních škol Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Všem soutěžícím držíme palce!