Přehlídka absolventských prací oboru Zahradník

Závěr měsíce května je již tradičně u žáků oboru Zahradník určený k bilancování floristických dovedností získaných během školního roku. V přehlídce absolventských prací konané dne 24. 5. 2023 se žáci prezentovali kreativními aranžérskými kompozicemi doplněnými interaktivními činnostmi.  Žáci I. ročníku zpracovali téma „Letní dovolená“, II. ročníku „Pohádkové bytosti“ a III. ročníku „Státy Evropské unie“.

I když den před vlastní přehlídkou nám počasí ukázalo deštivou a chladnou tvář, v den konání se již umoudřilo a podpořilo snahu našich žáků. Na školním dvoře se návštěvníci mohli potkat s makovou panenkou, zazpívat květině pro pyšnou princeznu, podívat se za krtečkem nebo do šmoulího království. V rámci plánování své dovolené se rozmýšleli, zda si zajet na ryby, do hor nebo do lesa, vzít děti na hřiště nebo k moři. A kdo se chtěl vydat někam dál, lákala ho prosluněná Itálie nebo šansonová nálada Francie.

Akce se i díky pěknému slunečnému počasí vydařila, jen nás mrzela malá návštěvnost z řad veřejnosti. Ti, co přišli, určitě nelitovali…

Těšíme se na další ročník v květnu 2024.

Žáci a učitelé oboru Zahradník