Ze života školy

Rekrutační středisko Armády ČR představilo kariérní příležitosti studentům

Dne 10. února 2026 měli žáci maturitních ročníků možnost zúčastnit se zajímavé přednášky z Rekrutačního střediska Armády České republiky v Brně. Jejím cílem bylo představit Armádu ČR a přiblížit studentům různé možnosti, které mladým lidem po dokončení střední školy nabízí. Přednášející příslušník armády seznámil žáky s formami služebního poměru, s požadavky na fyzickou i psychickou zdatnost i s tím, jak probíhá přijímací řízení.

VÍCE »

🏆 English Battle: Kdo vládne angličtině na naší škole?

Angličtina se u nás neučí jen z učebnic – důkazem je školní kolo Olympiády v anglickém jazyce, které se konalo ve středu 4. 2. na naší škole.
Do soutěže se zapojilo celkem 25 žáků z 1. až 3. ročníků, a to ve dvou kategoriích – maturitní obory a učební obory. Soutěžící čekal online gramatický test a také poslech, který prověřil jejich porozumění mluvené angličtině ….

VÍCE »

Biologická olympiáda

Dne 4. 2. 2026 na naší škole proběhlo školní kolo 60. ročníku biologické olympiády v kategorii B. Tématem letošního ročníku byla biodiverzita. Soutěž se skládala z několika částí – praktické, teoretické a testové části, na závěr následovalo určování přírodnin. Maximální možný počet bodů byl 100.
Za třídu 1. A se soutěže zúčastnilo celkem 7 žáků, kteří ….

VÍCE »

Úspěch naší cukrářky!

Velkého úspěchu dosáhla naše studentka 1. ročníku oboru Cukrář – Kamila Prodělalová, která se zúčastnila 11. ročníku soutěže Podbeskydský Ještěr, konané ve Frýdku-Místku.
Letošní ročník nesl téma Colors of Ostrava a konkurence byla opravdu silná – soutěžilo 7 žáků ze 6 škol. Kamila si i přesto vybojovala bronzové pásmo a skvěle reprezentovala naši školu.

VÍCE »

Je nežádoucí, silná a nikdo ji nechce…

O čem může být řeč? Hádanka hned na začátku. Také žáci ve třídě 1. KPZ a 2. ZPR měli uhodnout téma projektové hodiny matematiky. K dispozici měli pouze tyto nápisy:
– ČÍSLA HOVOŘÍ JASNĚ
– POČET NÁDORŮ KAŽDOROČNĚ NARŮSTÁ …

VÍCE »

Světový den srdce 29. září

U příležitosti Světového dne srdce se na naší škole uskutečnil projekt třídy 2. KP zaměřený na prevenci a osvětu srdečních onemocnění. Cílem bylo nejen informovat žáky o rizicích spojených s kardiovaskulárními chorobami, ale také je aktivně zapojit do procesu poznávání a sdílení informací.
Každý žák si vylosoval otázku týkající se fungování srdce, příznaků srdečních onemocnění a možností prevence  …..

VÍCE »

NAŠE POKLADY Z ČECH A MORAVY

Ve dnech 17. – 19. září 2025 se ve Střední odborné škole Znojmo, Dvořákova uskutečnil 6. ročník výstavy zemědělských a potravinářských produktů „Znojemská zemědělská výstava“.
Letošní ročník výstavy měl název „Naše poklady z Čech a Moravy“ se zaměřením na zemědělské a potravinářské produkty, kterými se Česká republika proslavila po celém světě. Žáci jednotlivých tříd připravili expozice např. o cukrové řepě a kostkovém cukru, třeboňském kaprovi, Plzeňském pivu, Olomouckých tvarůžcích, Českém paličáku nebo cibuli Všetana, Ivančickém chřestu a Malínském křenu, jabloni Šampion a Domácí švestce, Starokladrubských koních nebo domácí Znojemské okurce ….

VÍCE »

KRAJSKÁ SOUTĚŽ V ORBĚ 2025

Na pozemku Agropodniku Mašovice, a.s. v Podmolí se za oblačného počasí uskutečnila Krajská soutěž v orbě 2025 pořádaná SOŠ Znojmo, Dvořákova.
Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich, předseda představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milan Ptáček a starosta města Znojma Mgr. František Koudela.

VÍCE »

Soutěž v orbě v Hořicích

Dne 2. října 2025 se Jana Sovová ze třídy 3.A a Josef Brouček ze třídy 3.OR, pod vedení učitele ing. Pavla Vávry, zúčastnili soutěže v orbě, pořádané Zemědělskou akademií a Gymnáziem Hořice (podhůří Krkonoš). Soutěže se zúčastnilo 20 soutěžících ze 6 škol. Přestože naši žáci skončili těsně pod stupni vítězů, předvedli v tvrdé konkurenci opravdu skvělý, profesionální výkon.

VÍCE »

Výtvarná soutěž SECESNÍ KVĚTINOVÁ KRÁSA

„Secesní květinová krása“ je název výtvarné soutěže, kterou vyhlásila naše škola u příležitosti konání tradiční Znojemské zemědělské výstavy. Soutěže, která byla určena nejen pro žáky základních škol, ale i pro studenty naší školy, se zúčastnilo více než 100 talentovaných výtvarníků.
Všechny soutěžní práce byly vystaveny v rámci výstavy konané od 17. do 19. září ….

VÍCE »