Střední odborná škola Dvořákova lídrem zemědělského školství Jihomoravského kraje

Opět po roce se v prostorách BVV Brno sešli zástupci středních škol se žáky devátých tříd a jejich rodiči na akci Festival vzdělávání. Orientaci v široké nabídce vzdělávání usnadnilo seřazení středních škol do bloků dle vzdělávacích oblastí, ve kterých působí.

Zemědělské školství i letos zastupovala spolu s dalšímu 3 středními školami SOŠ Dvořákova se svými zemědělskými obory. Veronika, Kateřina, David a Dominik, žáci posledních ročníků, zde ukázali výsledky svého studia a práci s moderní technikou, bez které se současný zemědělec neobejde. Dokázali, že dnes se nejedná pouze o zemědělskou prvovýrobu, ale také o manažérskou činnost a užívání nových technologických linek od pole až ke spotřebiteli.

Ing. Besednjak po úspěšné akci uvedl: “Zemědělství už není polozapomenutou a opomíjenou částí českého hospodářství, ale lidé si pomalu ale jistě uvědomují potřebu výchovy nových zemědělských odborníků“.

Hvězdou akce se stala kráva Amálka, model pro ruční dojení v životní velikosti. Její mohutné strakaté tělo přilákalo mnoho návštěvníků do školní expozice. A k tomu chutnal sýr vyrobený z nadojeného čerstvého mléka s poctivým kmínovým chlebem ze školní pekárny.

Ing. Vávra byl překvapen zájmem o studium oboru Agropodnikání nejen žáky z jižní Moravy, ale z celé republiky.

Přejeme všem „deváťákům“ a jejich rodičům šťastnou ruku při volbě střední školy, která je připraví na budoucí životní cestu.

Žáci a pracovníci školy zvou širokou veřejnost a zájemce o studium na návštěvu Střední odborné školy Dvořákova ve dnech Adventu. Tradiční vánoční výstava bude zahájena 11. prosince a potrvá do 19. prosince 2019. 12. prosince se otevřou dveře všech oborů a tříd a doprovodný program provede zájemce všemi potravinářskými, zemědělskými a technickými řemesly i studijními programy. Přijďte si užít předvánoční atmosféru na Dvořákové a potěšit své blízké pochoutkami a drobnými dárky.