Svátky jara v „divné době“

Ani současná epidemiologická situace a nastavená opatření nezabránila žákům a vyučujícím na SOŠ Dvořákova přivítat jaro s otevřenou náručí.

V předvelikonočním týdnu se vstupní prostor školy přeměnil v místo mnoha vůní a barev. Vyučující odborných předmětů a odborného výcviku připravili pro žáky zadání, které umožňovalo domácí přípravu – cukráři z 1. ročníku vítali jaro zdobenými perníky, kuchaři zase plněnými vajíčky; chlebíčky, tradiční pochoutku na putování za velikonoční pomlázkou zase donesli kuchaři z 3. ročníku. Výstavu propojily žákyně 3. ročníku oboru Zahradník ve svých velikonočních vazbách svými jarními aranžérskými výrobky.

Tradiční velikonoční pečivo připravili pekaři – jejich mazance, jidášky a beránci se staly místem obdivu a uznání. Velikonoční výslužku nabídli prodavači ze všech ročníků.

Děkujeme všem žákům i učitelů, že se jim podařilo akci uskutečnit a ceníme si jejich práce. S přicházejícím jarem věříme, že příště už budeme moci na výstavě přivítat i veřejnost a ukázat všem, že naši žáci se i nadále zdokonalují ve svých dovednostech a budou z nich skvělí řemeslníci!

Velikonoční výslužka Velikonoční perníčky Velikonoční pečivo

Velikonoční aranžmá Plněná vajíčkaCukráři vítají jaro