VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH NA SOUTĚŽI V ŘEZU RÉVY VINNÉ VE VALTICÍCH

Ve čtvrtek 9. 2. 2023 se na Střední vinařské škole ve Valticích uskutečnila soutěž studentů odborných škol v řezu révy vinné. I letos byla startovní listina rozšířena o účastníky pozvaných partnerských škol, a to z Mělníka, Rajhradu, Klobouk, Modré a Znojma. Naši školu reprezentovali dva žáci třetího ročníku oboru Agropodnikání Matěj Semotam a David Růžička a dvě žákyně oboru Zahradník Kateřina Štolfová a Vendula Sváčková …

Řez probíhal ve školní vinici na 4leté odrůdě Rulandské šedé na rýnsko-hessenském vedení. Soutěžící měli za úkol zvládnout úsek o 25 keřích v časovém limitu 20 minut s tím, že nemuseli vytahovat ostříhané réví z drátěnky. Komise hodnotila především čistotu a kvalitu řezu, výběr plodného dřeva, očištění tažně a kmínku a počet ostříhaných keřů.

V kategorii chlapců jsme dosáhli vynikajícího úspěchu, kdy Matěj Semotam nestačil pouze na žáka SŠ Mělník a obsadil krásné druhé místo. Ostatní naši žáci se v konkurenci 61 žáků také neztratili a předvedli krásné výkony. Získané zkušenosti žáky posunuly v dalším rozvoji a sebezdokonalování.

Všem našim soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a gratulujeme.

Ing. Radovan Besednjak